خط تولید

معرفی انواع خط تولید

خط تولید

خط تولید سس مایونز

یکی از خوشمزه ترین سس ها، سس مایونز می باشد که در سراسر دنیا استفاده می شود و انواع فست فود ها و غذاها را خوش طعم می کند. تولید سس مایونز با استفاده از مواد مختلفی همچون آب لیمو یا سرکه، زرده تخم مرغ و روغن صورت می گیرد. همچنین برای تولید انواع مختلف سس مایونز، از چاشنی های مختلفی استفاده می شود و سس هایی با طعم های متفاوت تولید می شود. سس مایونز رنگ های متفاوتی از سفید تا زرد کمرنگ دارد و ممکن است رقیق یا غلیظ باشد. این نوع سس با وجود اینکه بسیار خوش طعم است، اما به دلیل وجود تخم مرغ و روغن، کلسترول زیادی دارد. از این رو نوع رژیمی آن هم تولید می شود.

خط تولید سس مایونز

خط تولید رب گوجه فرنگی

یکی از محصولات غذایی مهم، رب گوجه فرنگی است که وجود آن در آشپزی بسیار مهم است. شاید به همین دلیل است که کارآفرینان زیادی تمایل دارند تا به راه اندازی این خط تولید بپردازند. در خط تولید رب گوجه، باید ظرفیت ورودی گوجه فرنگی بسیار زیاد باشد. تجهیزاتی که در خط تولید استفاده می شوند، با توجه به ظرفیت تولید رب گوجه فرنگی انتخاب می شوند. هرچه ظرفیت ورودی تولید بیشتر باشد، از تجهیزات بیشتر و پیشرفته تری استفاده می شود. به صورت کلی خط تولید شامل دو بخش دستگاه های تولیدی و بسته بندی می باشد.

خط تولید رب گوجه فرنگی

خط تولید ضد یخ

سیستم های خنک کننده ماشین، معمولا نیاز به یک سیال دارند تا در موتور خودرو گردش پیدا کند. بیشتر گرمایی که در موتور ایجاد می شود توسط سیال گرفته شده و به خارج از موتور انتقال پیدا می کند. ساده ترین سیالی که برای موتور خودرو استفاده می شود، آب است که به هزینه هم نیازی ندارد. اما موتور خودرو به سیال پر قدرت تری نیاز دارد؛ از این رو به تولید ضد یخ پرداخته اند که ویژگی های بسیار زیادی دارد.

به طور معمول از ترکیب آب و ضد یخ به صورت مساوی برای خنک کردن موتور استفاده می شود. استفاده از این ترکیب باعث می شود تا دمای انجماد موتور کم شده و همچنین نقطه جوش آن افزایش پیدا کند. ضد یخ، با اسم های مختلفی همچون ضد زنگ و ضد جوش معرفی می شود.

خط تولید اب رادیاتور

خط تولید مواد شوینده

انواع مختلفی از مواد شوینده تولید و به بازار وارد می شود. هر کارخانه تولید مواد شوینده، نیازمند تجهیزات صنعتی است که این ماشین آلات باید از نظر بهداشتی، در دسته مواد خورنده نباشند و از استانداردهای خاصی برخوردار باشند. همچنین این تجهیزات باید تحت نظر سازمان بهداشت کشور تولیدکننده قرار داشته باشند. در این خط تولید مواد شوینده به تجهیزات صنعتی مانند مخزن بارگیری، دستگاه یونیزه آب، میکسر، پرکن مایعات، دستگاه شیرینگ و … نیاز است.

تولید مواد شوینده

خط تولید روغن موتور

روغن موتور در واقع با استفاده از دو ماده اصلی که شامل مواد افزودنی و روغن پایه می باشد تولید می شود. از این محصول برای تمیزکاری و روانکاری کردن موتور خودرو استفاده می شود. هرچه روغن موتور کیفیت بهتری داشته باشد، در عملکرد آن تاثیر بیشتری می گذارد. این محصول کاربردهای مختلفی مانند کاهش ساییدگی قطعات موتور خودرو، کاهش آلایندگی های موتور و جلوگیری از رسوب گرفتن آنها، خنک کردن و همچنین روانکاری موتور دارد.

همینطور باید گفت که این محصول از انواع مختلفی همچون پایه معدنی، پایه مصنوعی، پایه تصفیه ای و … برخوردار است. پایه تولید روغن موتور، نفت خام است که روغن پایه از آن گرفته می شود. بدین منظور برای شروع فرایند تولید، ابتدا باید به استخراج نفت خام بپردازند.

راه اندازی خط تولید روغن موتور

خط تولید چیپس میوه

با توجه به اینکه امروزه با کمبود مواد غذایی و رشد جمعیت مواجه هستیم، بهترین روش برای نگهداری برخی از مواد و ماندگاری آنها، خشک کردن آنها می باشد. در حقیقت خشک کردن میوه و سبزیجات می تواند از اتلاف مواد غذایی ممانعت کرده و افراد بعد از گذشت مدتی، این مواد را با همان طعم و خاصیت مصرف نمایند.

تولید چیپس میوه در خط تولید، با سرمایه های مختلفی صورت می گیرد. میزان سرمایه، تعیین کننده نوع تجهیزات و مقدار ورودی مواد اولیه می باشد. در این فرایند از تجهیزات مختلفی همچون وان شست و شو، دستگاه خشک کن، دستگاه پوست کن و انواع دستگاه بسته بندی استفاده می شود.

خط تولید چیپس میوه

خط تولید آب رادیاتور

تولید آب رادیاتور، یک سیال است که برای خنک کردن خودرو کاربرد دارد و با گردش در موتور، باعث خنک شدن سیستم می شود. در حقیقت این مایع یک آب با کیفیت به همراه ضد یخ است که به سیستم موتور و رادیاتور کمک بسیاری می کند. آب رادیاتور، ترکیب شده از موادی مانند گلیکول، پروپیلن، اتیلن، آب، مواد افزودنی، ادتیو و رنگ های مخصوص است.

این مایع در خود از نمک های محلول در آب و املاح برخوردار نیست و یک ترکیب خالص می باشد. از مواد افزودنی و ادتیوها به این دلیل استفاده می شود تا از فلزاتی که در سیستم ماشین هستند در مقابل خوردگی و زنگ زدگی آنها محافظت شود.

خط تولید آب رادیاتور

خط تولید کاغذ A4

در خط تولیدهای مختلف برای تولید کاغذ A4، از متد مختلفی استفاده می شود. این موضوع به این دلیل است که با توجه به اینکه هر کارخانه در چه تاریخی آغاز به کار کرده است، از تکنولوژی های متفاوتی استفاده می شود. در این خط تولید از تجهیزات مختلفی همچون، دستگاه پالپر، کلینر، توربو، شیرینگ و … استفاده می شود.

بصورت خلاصه برای تولید کاغذ، ابتدا باید مواد اولیه آماده شود. سپس به رنگ زدایی و سفید کردن الیاف پرداخته می شود و خمیر توسط پالایش کردن بدست می آید. بعد از آن به کاغذ توسط دستگاه شکل داده می شود و کارهای پایانی آن انجام می شود. در نهایت بسته بندی آنها به وسیله دستگاه شیرینگ پک انجام می شود.

خط تولید کاغذ A4

خط تولید خیارشور

به طور کلی تولید خیارشور به دو روش تولید می شود. روشی که برای تولید خیارشور در کارخانه ها از آن استفاده می کنند، نوع پاستوریزاسیون است. اما در روش سنتی از نوع تخمیری آن برای تولید خیارشور استفاده میشود. در این خط تولید از تجهیزات مختلفی استفاده می شود. این ماشین آلات می توانند شامل نوار لکه گیری، سورتینگ، اگزاست، پرکن، شیرینگ و … باشند.

خط تولید خیار شور

خط تولید آب معدنی

یکی از کسب و کارهایی که امروزه کارآفرینان زیادی را به خود جذب می کند، راه اندازی خط تولید آب معدنی است. در خط تولید آب معدنی، از تجهیزاتی مانند دستگاه پرکن، لیبل چسبان، جت پرینتر، شیرینگ پک و … استفاده می شود. همچنین تجهیزات مختلفی برای تصفیه و نگهداری آب، قبل از بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرند. به صورت کلی این خط تولید دو مرحله دارد. در مرحله اول، آماده سازی، سالم سازی و پر کردن بطری ها و فاز دوم برای ساخت بطری هایی است که برای بسته بندی استفاده می شوند.

خط تولید آب معدنی

خط تولید دستکش یکبار مصرف

یکی از بهترین زمینه ها در حوزه تولید دستکش، دستکش های یکبار مصرف از جنس پلی اتیلن می باشد. این نوع دستکش های یکبار مصرف در مکان هایی که رعایت بهداشت الزامی است استفاده می شود. این مکانها می تواند شامل موارد پزشکی، فروشگاه های مواد غذایی، رستوران ها و … باشند. با توجه به اینکه مواد اولیه دستکش ها در جای دیگری تولید می شود، قیمت تمام شده محصولات از لحاظ اقتصادی بسیار مناسب است. معمولا سایز این دستکش ها در ابعاد بزرگ تولید می شود و از سایز بندی خاصی پیروی نمی کند.

تولید دستکش

تولید دستکش

خط تولید مایع ظرفشویی

در تولید مایع ظرفشویی، مواد اصلی مانند سورفاکتانت و مواد دیگری که از جنس پاک کننده ها هستند مورد استفاده قرار می گیرند. اضافه کردن این مواد برای افزایش کیفیت مایع ظرفشویی همچون نرم کنندگی و عطر آنها می باشد. هر یک از مایع های ظرفشویی امکان دارد شامل مواد شست و شو، آنزیم ها و سفید کننده باشند. در این خط تولید از تجهیزات مختلفی همچون دستگاه یونیزه آب، مخزن سه لایه، همزن، پرکن، شیرینگ پک و … استفاده می شود.

خط تولید مایع ظرفشویی

خط تولید سفره یکبار مصرف

سفره های یکبار مصرف از مواد مختلفی تولید می شود که یکی از آنها مواد پلیمری می باشد. در واقع بعد از تولید سفره ها، با استفاده دستگاه هایی روی آنها نقش و نگار بوجود می آورند. خط تولید سفره یکبار مصرف رونق بسیاری دارد و این موضوع به دلیل این است که امروزه از سفره های یکبار مصرف استفاده های زیادی می شود. در تولید سفره، مواد پلیمری با ترکیبات دیگری وارد دستگاه می شوند و طی فرایندهای مختلفی تبدیل به سفره یکبار مصرف می شوند.

تولید سفره یکبار مصرف

تولید سفره یکبار مصرف

خط تولید و بسته بندی عسل

راه اندازی خط تولید عسل و بسته بندی یکی از بهترین کسب و کارها به شمار می آید. در حقیقت عسل امکان فاسد شدن ندارد و میتوان آن را در هر دمایی و تا هر زمانی نگه داشت. از سوی دیگر خط تولید آن پیچیدگی زیادی ندارد. برخورداری از دستگاه پرکن عسل صنعتی، می تواند در این خط تولید به شما کمک بسیاری کند تا بسته بندی ها با کیفیت بسیار بالا و سرعت چند برابری انجام شوند.

بسته بندی عسل

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *