شیرینگ پک

کاربرد نایلون شیرینگ حرارتی

کاربرد نایلون شیرینگ حرارتی

کاربرد نایلون شیرینگ حرارتی به منظور بسته بندی و محافظت از کالاها در مقابل آسیب های احتمالی مانند نفوذ رطوبت و گردو غبار و … می باشد.

گرمایش شیرینگ

افزایش دما سبب ایجاد وضعیتی در ماده می شود که آن را گرمایش شیرینگ می گویند. گرمایش شیرینگ ، زمانی در یک پلاستیک ایجاد می شود که در یک کانال بسته  حرارت به خوبی جریان داشته باشد. این حرارت یا گرما سبب ایجاد فشاری می شود که منجر به ایجاد جریان مذاب درون کانال ها می شود. گرما سبب تغییر شکل ظاهری پلاستیک شده و پلاستیک به فرم کالایی که درون آن قرار گرفته است ، تغییر شکل پیدا می کند. این گرما از طریق سشوارهای خانگی یا به واسطه گذر از یک تونل حرارتی ایجاد می شود.

نایلون شیرینگ حرارتی چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟

این نایلون ، پلاستیک پلیمری با نقطه ذوب بسیار پایین است. این پلیمر از مجموع پلی اتیلن هایی با چگالی کم ، چگالی بالا و چگالی کم خطی ساخته شده اند و برای بسته بندی کالاهای گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. کاربرد نایلون شیرینگ پک حرارتی برای بسته بندی کالاها ، به علت دارا بودن ویژگی هایی نظیر استقامت و دوام بالا در آن می باشد.

چگونه از نایلون شیرینگ برای بسته بندی کالاها استفاده می شود ؟

در مصارف خانگی با کمک تجهیزات گرمایشی مانند سشوار خانگی امکان استفاده از نایلون شیرینگ حرارتی فراهم می شود. دستگاه شیرینگ پک برای بسته بندی کالاها طراحی و ساخته شده است. این دستگاه در صنایع گوناگونی برای بسته بندی کالاها مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به قیمت شیرینگ پک ، استفاده از این دستگاه را می توان یک روش مقرون به صرفه برای بسته بندی انواع محصولات دانست. برای بسته بندی محصولات با استفاده از این دستگاه ها ، از نایلون شیرینگ استفاده می کنند. نایلون های شیرینگ به دور کالا پیچیده شده و سپس حرارت دیده و در مرحله ی بعد خنک می شوند.

کاربرد نایلون شیرینگ حرارتی در صنایع گوناگون

 

کاربرد نایلون شیرینگ حرارتی

استفاده از نایلون شیرینگ حرارتی با هدف محافظت از کالا در مقابل ضربه و نفوذ آلودگی می باشد. بدین منظور از این نایلون در صنایعی مانند صنایع داروسازی ، صنایع کاشی و سرامیک سازی ، صنایع خودروسازی ، صنایع تجهیزات و لوازم یدکی خودرو ، لوازم خانگی و حمل و نقل و … استفاده می شود. دو نمونه از کاربرد این نایلون ، موارد زیر است.

کاور کفش حرارتی

نایلون شیرینگ حرارتی را به عنوان کاور کفش به کار می برند. در برخی از مکان های حساس مانند مکان های تاریخی به منظور ممانعت از وارد شدن صدمه به بناهای تاریخی از کاور کفش حرارتی استفاده می کنند. این کار موجب می شود که از اصطکاک میان کفش و سطوح جلوگیری شود و بناها تخریب نشوند.

بسته بندی موادغذایی از کاربرد نایلون شیرینگ حرارتی

این نایلون ها در ضخامت های مختلفی تولید می شوند. به هر میزانی که ضخامت نایلون ها بیشتر باشد ، محافظت از کالاها بهتر صورت می گیرد. مواد به کار رفته در این نایلون ها به گونه ای می باشند که کوچکترین تغییر طعم و مزه ای در مواد خوراکی ایجاد نمی کنند. با توجه به نوع موادغذایی از ضخامت های گوناگون این نایلون ها ، استفاده می شود.

روش های نگهداری از رول نایلون شیرینگ

 

کاربرد نایلون شیرینگ حرارتی

این نایلون ها باید در مکانی به دور از تابش نور خورشید نگهداری شوند.

رول نایلون ها باید در وضعیت افقی قرار بگیرند تا مشکل سر خوردن و مخروطی شدن آنها ایجاد نشود.

موقع استفاده از نایلون ها با تنظیم نمودن حرارت وارد به آنها ، از سوختگی آنها پیشگیری کنید.

با درنظر داشتن کاربرد نایلون شیرینگ حرارتی در کسب و کار خود ، برای مصرف در بازه زمانی مشخصی ، سفارش نایلون دهید تا از زیاد ماندن نایلون ها در انبار جلوگیری کنید.

برای محافظت از بوبین های مقوایی ، آنها را در مکانی کاملاً خشک نگهداری نمایید.

مقایسه میان نایلون شیرینگ حرارتی و نایلون معمولی

امکان چاپ روی نایلون شیرینگ وجود دارد.

نایلون های شیرینگ ، آسیب کمتری به محیط زیست وارد می کنند.

نایلون های معمولی در اثر حرارت آسیب می بینند.  اما نایلون های شیرینگ ، فرم می گیرند.

نایلون های معمولی به دلیل عدم مقاومت ، تحمل وزن زیاد را ندارند. اما یک کاربرد نایلون شیرینگ حرارتی ، بسته بندی محصولات سنگین می باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *