شیرینگ پک

همه چیز درباره دستگاه های بسته بندی

دستگاه های بسته بندی

دستگاه های بسته بندی از نظر عملکرد به تعداد زیادی تقسیم میشود که با توجه به ویژگی ها و عملکرد آن ها  آنها برای صنایع گوناگون ، مورد استفاده قرار می گیرند.

این دستگاه ها با توجه به عملکرد خود به چندین دسته طبقه بندی می شوند. برخی از این دستگاه ها شامل ( دستگاه های پر کن مایع و پودری و گرانولی + دستگاه دربند و دستگاه ساشه برای بسته بندی ها کوچک + دستگاه لبیل زن حرارتی و یا چسبی + دستگاه تی بک بسته بندی چای + دستگاه استریج + دستگاه سیل و ….. است.

 

بنابراین دستگاه های بسته بندی تنوع بسیار زیادی دارند و از جهات مختلفی طبقه بندی می شوند. قیمت این دستگاه ها با توجه به نوع عملکرد و کارایی آنها متفاوت می باشد. به طور مثال قیمت شیرینگ پک با توجه به اتوماتیک بودن یا نیمه اتوماتیک بودن ، ظرفیت بسته بندی و سایر ویژگی ها متفاوت می باشد. در ادامه برخی از این دستگاه ها را به طور مختصر توضیح می دهیم تا با آنها آشنا شویم.

ماشین آلات پر کن

این دستگاه ها ، موادی در حالت مایع یا گاز یا جامد را درون یک ظرف معین می ریزند. بسته بندی این کالاها بسیار حساس است. گاهی کالای موردنظر یک گاز سمی یا یک ماده شیمیایی می باشد که باید توجه زیادی به ایمنی بسته بندی کرد. دستگاه های پر کن خود انواع مختلفی شامل پر کن حجمی و پودری ، پر کن توزینی ، پر کن گرانولی ، ساشه مدادی ، خطی مایعات ، مایعات روتاری ، و دستگاه پرکن مایعات دارند.

ماشین آلات لیبل زن ، یکی از دستگاه های بسته بندی

 

ماشین آلات لیبل زن

در تمامی کارخانه ها ، دست کم یک مورد از خطوط تولید باید دارای دستگاه لیبل زن باشند. این دستگاه با هدف شناسایی برند کالا مورد استفاده قرار می گیرد. اگر کالایی دارای بهترین بسته بندی به لحاظ کیفی باشد ولی برند آن به خوبی معرفی نشود ، فاقد ارزش است. زیرا برند کالا را در زمینه بازاریابی دچار مشکل می کند. این دستگاه ها در اندازه های گوناگونی وجود دارند.

دستگاه های بسته بندی دربند

در خط تولید صنایع غذایی ، بعد از پر کردن کالاها نوبت فرآیند دربندی می رسد. این دستگاه بیشتر در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ها مدل های گوناگونی دارند و برخی از آنها دستگاه دربند مخصوص ظروف گرد و برخی دیگر دستگاه دربند مخصوص ظروف کتابی می باشند. از نظر عملکرد این دستگاه ها در انواع مختلفی شامل تمام اتومات ، نیمه اتوماتیک ، دستی و اتومات موجود می باشند.

دستگاه سیل

یکی دیگر از دستگاه های بسته بندی ، دستگاه سیل می باشد. دستگاهی که برای بسته بندی سالاد رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه با توجه به قالب شما عملیات بسته بندی را انجام می دهد. دستگاه سیل قادر است مواد غذایی را درون ظروف یکبار مصرف ، در کوتاهترین زمان ممکن با رعایت کامل بهداشت بسته بندی کند.

بسته بندی سلفون از زیر

این وسیله برای بسته بندی لواشک ، بستنی ، ظروف یکبار مصرف و … به کار می رود. این دستگاه مجهز به 4 نقطه دوخت می باشد که به صورت مستقل جایگذاری شده اند. مزیت این دستگاه ، سرعت بالای بسته بندی مواد می باشد. برای بسته بندی نان از این دستگاه استفاده می شود.

بسته بندی خشکبار و حبوبات

این دستگاه های بسته بندی علاوه بر کارخانه ها و تولیدی ها ، در خانه ها هم مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع این دستگاه یکی از پر کاربردترین دستگاه های کسب و کارهای خانگی می باشد. این دستگاه بر اساس نوع کالایی که می خواهد بسته بندی کند ، به دو دسته ی دستگاه پر کن توزینی و دستگاه پر کن حجمی طبقه بندی می شود. همانگونه که از نام این وسیله مشخص است ، برای بسته بندی آجیل و خشکبار از این وسیله استفاده می کنند.

دستگاه بسته بندی سلفون از رو

 

دستگاه بسته بندی سلفون از رو

این وسیله برای بسته بندی کالاهایی که دارای روکش سلفونی می باشند ، استفاده می شود. این دستگاه در انواع مختلفی شامل اتوماتیک ، خانگی ، رومیزی ، حرارتی ، کوچک و … موجود می باشند. برای بسته بندی قارچ ، گوشت و مرغ ، سبزیجات ، سوسیس و کالباس ، خرما ، نبات ، کیک و کلوچه و … از این وسیله استفاده می کنند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

1 فکر در مورد “ همه چیز درباره دستگاه های بسته بندی

  1. امیر گفت:

    قیمت انواع دستگاه بسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *