شیرینگ پک

نایلون شیرینگ و سلفون چه تفاوتی دارند ؟

نایلون شیرینگ و سلفون

نایلون شیرینگ و سلفون کاملاً با یکدیگر فرق دارند. برای بررسی تفاوت های آنها باید با این محصولات به خوبی آشنا باشیم.

نایلون شیرینگ چیست و چه کاربردی دارد ؟

یکی از کاربردی ترین نایلون ها برای بسته بندی کالاها ، نایلون های شیرینگ می باشند. این نایلون ها توسط دستگاه شیرینگ پک به دور کالاها پیچیده می شوند. سپس در معرض حرارت حدود 160 الی 220 قرار می گیرند تا به طور کامل محصول را در بر بگیرند. نام دیگر نایلون شیرینگ ، استرچ فیلم می باشد.

نایلون شیرینگ با توجه به نوع مصرف در اندازه های گوناگون تولید می شوند. این نایلون ها به صورت یک لایه و چند لایه به کار می روند. به هر میزانی که شمار لایه ها بیشتر باشد ، پایداری و مقاومت آنها در مقابل آسیب های گوناگون بیشتر است. ضخامت نایلون ها حدود 30 الی 200 میکرون و عرض یا پهنای آنها بین 10 الی 120 سانتی متر می باشد. کاربرد نایلون شیرینگ برای بسته بندی محصولات به منظور محافظت از آنها در برابر آسیب و نفوذ آلودگی می باشد.

اطلاعات مهم درباره نایلون شیرینگ

قبل از بررسی تفاوت نایلون شیرینگ و سلفون ، نکات مهمی را در ارتباط با نایلون شیرینگ در اختیار شما قرار می دهیم.

این نایلون ها در رنگ ها و نقش های گوناگونی طراحی و تولید می شوند. گاهی با سفارش مشتری طرح های مورد تقاضای آنها روی نایلون ثبت می شود.

فرآیند حرارت دهی به نایلون شیرینگ به دو روش دستی و با دستگاه صورت می گیرد. با توجه به قیمت شیرینگ پک ، استفاده از دستگاه در صورتی مقرون به صرفه است که تعداد کالاها زیاد باشد. در صورتی که تعداد کالاها کم باشد ، می توان از روش حرارت دهی دستی استفاده نمود.

نایلون های شیرینگ در مدل های مختلفی از جمله سلفون شیرینگ موجود می باشند. سلفون شیرینگ برای کاربردهای خانگی یا کارگاه های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

نایلون های شیرینگ به صورت عمده یا جزئی به مشتریان ارائه می شوند.

سلفون چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

برای درک بهتر تفاوت نایلون شیرینگ و سلفون ، با ویژگی های سلفون آشنا می شویم. سلفون لایه ای شفاف و بسیار نازک می باشد که با سایر نایلون ها تفاوت بسیاری دارد. مواد تشکیل دهنده سلفون با نایلون متفاوت می باشد. مواد تشکیل دهنده سلفون از سلولز عالی و الیاف گیاهی می باشد.

سلفون هیچگونه ضرری برای محیط زیست ندارد و کاملاً زیست سازگار است. ساختار سلفون به گونه ای می باشد که با گذشت زمان تجزیه می گردد. در حالیکه نایلون به سختی تجزیه می شود.

کاربرد سلفون برای بسته بندی و ذخیره مواد غذایی می باشد. البته سلفون کاربردهای دیگری دارد و در بسته بندی پوشاک ، بسته بندی تجهیزات پزشکی ، بسته بندی محصولات دارویی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

 

نایلون شیرینگ و سلفون

تفاوت نایلون شیرینگ و سلفون در چیست ؟

مهمترین تفاوت این دو در مواد تشکیل دهنده آنها می باشد. سلفون از مواد آلی و گیاهی تولید می شود که زیست سازگار است. ولی نایلون شرینک این خاصیت را ندارد.

تفاوت اساسی دیگر این دو ، در کاربردهای آنها می باشد. نایلون شیرینگ بیشتر در کارخانه ها و تولیدی ها برای بسته بندی انواع محصولات به کار می رود. نایلون شیرینگ در مدل های مختلفی تولید می شود و این موضوع سبب شده است که کاربردهای زیادی داشته باشد. برای بسته بندی کاشی و سرامیک ، کنسرو ، آجر و پشم شیشه ، لوازم یدکی خودرو ، بطری های آب معدنی و نوشابه و … از نایلون شیرینگ استفاده می کنند.

 

نایلون شیرینگ و سلفون

سلفون بیشتر برای بسته بندی موادغذایی مورد استفاده قرار می گیرد. محصولات دارویی ، آجیل و خشکبار ، تجهیزات پزشکی و … با سلفون بسته بندی می شوند.

تفاوت دیگر نایلون شیرینگ و سلفون در شفافیت آنها است. سلفون شفافیت بیشتری از نایلون شیرینگ دارد.

از سلفون برای بسته بندی مواد سبک تر استفاده می کنند. اما نایلون شیرینگ برای بسته بندی مواد سنگین و بزرگ هم قابل استفاده می باشد. مسلماً برای بسته بندی کاشی و سرامیک نمی توان از سلفون استفاده نمود.

نایلون شیرینگ در برابر ضربه و سایر آسیب ها ، مقاومت بالاتری نسبت به سلفون دارد. سلفون در برابر ضربه از مقاومت کمی برخوردار می باشد.

تفاوت دیگر نایلون شیرینگ و سلفون ، در ضخامت آنها می باشد. سلفون ظریف تر و نایلون شیرینگ ضخیم تر می باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *