شیرینگ پک

نایلون شیرینگ تونلی مقرون به صرفه

نایلون شیرینگ تونلی

نایلون دستگاه شیرینگ پک تونلی از جنس پلی اتیلن است که برای بسته بندی کالاها و برچسب گذاری روی کالاها مورد استفاده قرار می گیرد.

نایلون شیرینگ تونلی چیست ؟

این نایلون با تابش حرارت جمع شده و کالاهای گوناگون را بسته بندی می کند. این نایلون ها برای دستگاه شیرینگ پک تونلی استفاده می شوند. جنس این نایلون در بیشتر موارد از پلی اتیلن است ولی از جنس های دیگری مانند پی وی سی و پلی افیلن موجود می باشد. این نایلون ها به گونه ای طراحی شده اند که برای جابه جایی کالاهای سنگین مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه های شیرینگ پک در انواع مختلفی موجود می باشند. قیمت شیرینگ پک ، با توجه به نوع و مدل دستگاه متفاوت است. قیمت نایلون های هر کدام از این دستگاه ها متفاوت می باشد.

نایلون شیرینگ تونلی پلی اتیلن

پلی اتیلن از انواع پلی افیلن می باشد که با اضافه کردن اتیلن به فیلم پلیمری واحد ایجاد می شود. این ماده در انواع گوناگونی شامل پلی اتیلن چگالی بالا ، پلی اتیلن چگالی پایین و پلی اتیلن چگالی پایین خطی می باشد.

پلی اتیلن چگالی بالا

پلی اتیلن چگالی بالا ، نوعی پلاستیک گرمایی می باشد که با تابش حرارت جمع می گردد. این ماده از نفت تولید می شود. از این ماده در ساخت بطری های پلاستیکی ، لوله های مقاوم و الوارهای پلاستیکی استفاده می شود. این ماده به علت انطباق پذیری بالا در مقایسه با سایر پلاستیک ها ، کارایی های زیادی دارد.

پلی اتیلن چگالی پایین

این نوع پلی اتیلن برای ساخت نایلون شیرینگ تونلی مورد استفاده قرار می گیرد. از نظر ساختاری ، پلی اتیلن چگالی بالا و پلی اتیلن چگالی پایین به یکدیگر مشابه می باشند. تنها تفاوت آنها در چگالی می باشد. نایلون های تولیدی از این ماده ، در مقابل گرد و خاک و آلودگی و رطوبت از پایداری خوبی برخوردار می باشند. این ویژگی سبب شده است که از این نایلون ها برای بسته بندی کالاها استفاده کنند.

پلی اتیلن چگالی پایین خطی

این ماده از انعطاف پذیری بالایی برخوردار می باشد. نایلون های تولیدی از این ماده دارای خاصیت کششی می باشند. به دلیل ویژگی های پلی اتیلن چگالی پایین خطی ، این ماده برای ساخت نایلون های شیرینگ مناسب نیست. نایلون های تولیدی از این ماده به منظور بسته بندی پالت ، غذاهای منجمد ، مواد غذایی میان وعده ای و … به کار می روند.

ویژگی های دستگاه شیرینگ تونلی

نایلون شیرینگ تونلی برای استفاده در دستگاه شیرینگ تونلی مورد استفاده قرار می گیرد. تونل شیرینگ نام دیگری ( تونل حرارتی ) دارد. تونل دستگاه ، مجهز به تجهیزات گرمایشی می باشد که کالاها را در هنگام حرکت گرم می نماید. سیستم گرمایشی برای این کار می تواند از هوای گرم یا بخار استفاده کند. کالا ها از تونل عبور کرده و با نایلون بسته بندی می شوند.

تابش گرما به کالا سبب فرم گرفتن نایلون به شکل کالا و فیت شدن به دور آن می شود. دستگاه شیرینگ تونلی اتوماتیک ، عملیات بسته بندی را به طور خودکار و بدون نیاز به دخالت اپراتور دستگاه انجام می دهد. این دستگاه قابلیت بسته بندی در تیراژ بالا با سرعت خوبی را دارا می باشد. این دستگاه از سنسورهایی برخوردار می باشد که برای کنترل و تنظیم تعبیه شده اند.

دستگاه شیرینگ نیمه اتوماتیک به منظور بسته بندی محصولات سبک و کوچک به کار می رود. در اکثر کارگاه های صنعتی از این دستگاه برای بسته بندی کالاهای خود استفاده می کنند. این دستگاه توانایی تنظیم دما ، تنظیم حجم هوا و جریان هوا ، تنظیم سرعت حرکت نقاله و … را دارد.

نایلون شیرینگ تونلی چه کاربردهایی دارد ؟

 

نایلون شیرینگ تونلی

 

این نایلون برای بسته بندی پک های آب معدنی ، دلستر ، نوشابه ، دوغ و … مورد استفاده قرار می گیرد.

برای برچسب گذاری روی کالاها از این نایلون استفاده می کنند.

جهت جابه جایی و حمل و نقل کالاهای بزرگ و سنگین از این نایلون بهره می برند.

بسته بندی انواع موادغذایی ، اسباب بازی ، کالاهای دکوری و … با این نایلون ها انجام می شود.

مزایا

  • این نایلون کاملاً زیست سازگار است و هیچگونه ضرری برای محیط زیست ندارد.
  • نایلون های ذکر شده در برابر پارگی و صدمات مقاومت بالایی دارند.
  • در برابر نفوذ رطوبت و گرد و غبار و آلودگی مقاومت خوبی دارند.
  • این نایلون ها در برابر انواع مواد شیمیایی از پایداری بالایی برخوردار می باشند.
  • نایلون شیرینگ تونلی به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشد.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *