شیرینگ پک

شیرینگ پک و نایلون شیرینگ

شیرینگ پک و نایلون شیرینگ

با نگاهی به افزایش چشم گیر استفاده از شیرینگ پک ها برای بسته بندی محصولات مختلف، در این مطلب به مورد تجهیزات مورد نیاز برای بسته بندی، مخصوصا نایلون های شیرینگ می پردازیم. نایلون شیرینگ از لوازم اولیه ی مورد نیاز برای این نوع بسته بندی است که به صورت عمده تهیه می شود.

در مقاله های قبل در مورد دستگاه شیرینگ پک، انواع آن و مقایسه آن ها توضیحاتی داده شده است. برای کسب اطلاعات در مورد دستگاه های مختلف بسته بندی از جمله دستگاه شیرینگ تونلی، کابینی و دروازه ای به مطالب موجود در سایت مراجعه نمایید. همچنین به طور جداگانه به توضیح هریک از انواع دستگاه های نیمه اتوماتیک، اتوماتیک و دستگاه های دستی نیز پرداخته شده است که می توانید در مورد آن ها به بخش مربوط به هرکدام مراجعه کنید.

قطعات دستگاه شیرینگ پک

بسته بندی با نایلون شیرینگ

 

مشخصات نایلون شیرینگ

نایلون شیرینگ برای بسته بندی های مختلف به کار برده می شود. پلاستیکی بوده و نازک و انعطاف پذیر است. در مقابل حرارت این نایلون ها بسیار هستند، به همین دلیل به آن ها نایلون حرارتی نیز گفته می شود. هر چه میزان محکم و غیر قابل نفوذ بودن بسته مهمتر باشد، باید از نوع ضخیم تر این نایلون ها شیرینگ پک استفاده کرد.

این نایلون ها در جنس ها و ابعاد گوناگون تولید و عرضه می شوند. قابل ذکر است که بنا به سفارش مشتری، تولید کنندگان این نایلون ها آن ها را سفارشی تولید می کنند. دلیل این نیز نیاز به نایلون های با ابعاد مختلف در صنایع و کاربردهای گوناگون است.

کاربرد نایلون شیرینگ حرارتی

نایلون مخصوص شیرینگ پک معمولا در نوع مختلف تولید می شود. این دو نوع عبارتند از نایلون یک لایه و نایلون دو لایه. عرض نایلون ها نیز از حدود 10 سانتی متر تا 120 سانتی متر می باشد. در مورد ضخامت این نایلون ها نیز باید گفت که از حدود 30 تا 200 میکرومتر می باشد. انظر رنگ بندی نیز رنگ های متفاوتی دارند و بسته به سفارش مشتری در رنگ های مختلف تولید می شوند.

برای دستگاه شیرینگ پک تونلی باید از نایلون تونلی استفاده شود. در این موارد با توجه به این که نوع بسته بندی غیر متغیر است، بهتر است نایلون نیز به شکل عمده خریداری شود.

نایلون شیرینگ از سه نوع نایلون، سلفون و نوع نایلکس تشکیل می شود. تفاوت انواع مختلف نایلون ها در ضخامت آن هاست. نایلون معمولا ضخیم ترین نوع آن هاست. نایلکس و سلفون نیز به ترتیب نازک تر و شفاف تر از نایلون هستند. در مواردی که شفافیت بسته بندی مهم است و باید محصول درون بسته بندی به راحتی مشاهده شود، بهترین گزینه استفاده از سلفون شیرینگ است.

در حالت کلی دو هدف اصلی در استفاده از این نایلون ها وجود دارد؛ حفاظت از محصولات در برابر ضربه و فشار در حمل و نقل، محافظت از کالا در برابر آلودگی ها و نفوذ آب که بیشتر در بسته بندی مواد غذایی این هدف دنبال می شود.

استفاده از نایلون شیرینگ در دستگاه شیرینگ پک

همانطور که گفته شد نایلون هایی در شیرینگ پک ها به کار برده می شوند، بیشتر به صورت رولی و عمده خریداری می شوند. برای نگهداری از این رول ها روش هایی وجود دارد که به آن ها اشاره می کنیم؛ رول های نایلون را به دور از رطوبت باید نگهداری شود. چرا که این رول ها به دور لوله های مقوایی پیچیده می شوند.  همچنین باید از قرار دادن آن ها در برابر گرما و نور آفتاب جلوگیری شود. برای انبار کردن رول ها بهتر است آن ها را به صورت افقی نگهداری کنید

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *