شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک گازی چیست؟ و مزایا آن

دستگاه شیرینگ پک

شیرینگ پک چیست؟ دستگاه شیرینگ پک بر اساس تولید حرارت جهت چسباندن نایلون روی محصولات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه های شیرینگ موجود در بازار یا به صورت المنتی کار می کنند، یا به صورت گازسوز. البته برخی از دستگاه های شیرینگ پک هم به صورت گازسوز و هم به صورت المنتی طراحی شده اند که با نام «دستگاه شیرینگ دوگانه سوز» شناخته می شود. دستگاه شیرینگ گازی یکی از انواع دستگاه های موجود در بازار است که به واسطه استفاده از انرژی گاز برای تولید حرارت، می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. در ادامه این مقاله بیشتر در مورد این دستگاه و مزایای استفاده از آن صحبت می کنیم.

 

دستگاه شیرینگ پک گازی چیست؟

به طور کلی، برای اینکه مشعل های دستگاه های شیرینگ پک برای بسته بندی و جمع کردن نایلون ها در محصول گرم شوند، نیاز است که از منبع انرژی خاصی استفاده شود. همانطور که می دانید سه مدل دستگاه شیرینگ در بازار وجود دارد که یکی از بهترین آن ها، دستگاه شیرینگ گازی است.

شیرینگ پک گازی یکی از انواع دستگاه های بسته بندی است که می تواند با منبع انرژی گاز مورد استفاده قرار گیرد. برای روشن کردن مشعل های گرم کننده نایلون های شیرینگ در این دستگاه، از گاز استفاده می شود. مشعل هایی که در دستگاه شیرینگ گازی مورد استفاده قرار می گیرند، کاملا قابل کنترل هستند و می توان درجه دما را در این دستگاه ها کنترل کرد.

مزایا شیرینگ گازی با مشعل

مزایا شیرینگ گازی

 

مزایای خرید و استفاده از دستگاه شیرینگ گازی

استفاده از منبع گاز برای گرم کردن مشعل دستگاه شیرینگ گازی، می تواند مزایای بسیار زیادی را به همراه داشته باشد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

  • مصرف انرژی کمتر

مصرف انرژی دستگاه شیرینگ گازی حدود نصف مصرف انرژی دستگاه های شیرینگ المنتی است که یک دیگر از مزایا شیرینگ گازی میباشد . چرا که در دستگاه های شیرین المنتی لازم است که مدت زمان بیشتری برای گرم شدن مشعل و رسیدن به دمای ایده آل صبر شود و این موضوع می تواند مصرف انرژی برق را افزایش دهد.

  • صرفه جویی در هزینه های کارگاه

با توجه به اینکه دستگاه شیرینگ پک گازی می تواند در مصرف انرژی شما صرفه جویی کند، قطعا تاثیر زیادی روی هزینه های کارگاه شما دارد. بنابراین، می توان با کاهش مصرف برق، علاوه بر اینکه به کشور جهت مدیریت انرژی کمک کرد؛ باعث کنترل هزینه های کارگاه نیز شد.

  • رسیدن به دمای مورد نظر در مدت زمان کوتاه تر

یکی از مزایا دستگاه شیرینگ پک گازی می تواند در مدت زمان کوتاه تری، باعث گرم شدن محفظه مشعل شود. به همین خاطر، می توان با سرعت عمل بیشتری مراحل شیرینگ پک را با کمک این دستگاه انجام داد. این موضوع یکی از دلایل صرفه جویی در مصرف انرژی با کمک این دستگاه محسوب می شود.

سخن پایانی

با توجه به اهمیت اطلاع از جزئیات و خصوصیات دستگاه شیرینگ پک گازی، در این مقاله در مورد این دستگاه و مزایای آن صحبت کردیم. اگر دسترسی کافی به گاز در یک کارگاه وجود داشته باشد، می توان از دستگاه شیرینگ گازی استفاده کرد. در این صورت هم به مصرف بهینه انرژی کمک خواهید کرد، هم می توانید در هزینه های خودتان صرفه جویی کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *