شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک تیغه افقی

شیرینگ پک تیغه افقی

شیرینگ پک تیغه افقی برای بسته بندی جعبه های گوناگون ، شیشه ، محصولات بهداشتی ، پارکت ، کارتن های مختلف و … به کار می رود.

مکانیزم این دستگاه به صورت نیمه اتوماتیک است. این دستگاه ساختار جمع و جوری دارد و فضای زیادی را اشغال نمی کند. بسیاری از ویژگی های این دستگاه همانند سایر شیرینگ پک ها است. قیمت شیرینگ پک با توجه به مزایای زیادی که برای صنعت بسته بندی دارد ، واقعاً مناسب است. در ادامه با این دستگاه و کارایی آن بیشتر آشنا می شویم.

شیرینگ پک تیغه افقی چه ویژگی هایی دارد ؟

در این دستگاه ، شاسی تیغه دوخت در موازات شاسی اصلی نصب شده است. علت قرارگیری شاسی ها به صورت موازی ، این است که برای شیرینگ پک کردن کالاهایی با طول زیاد قابل استفاده باشد. از ویژگی های خوب این دستگاه ابعاد کوره آن می باشد. در حالی که ابعاد کوره معمولی می باشد ، می تواند پک نهایی و ایجاد حفره یا سوراخ نایلون کالا را از کنار انجام دهد.

عملکرد شیرینگ پک تیغه افقی چگونه است ؟

اپراتور دستگاه ، کالا را روی میز مخصوص دستگاه گذاشته و کالا به بخش زیر تیغه دوخت فرستاده می شود. اپراتور پدال دستگاه را فشار داده تا فرآیند دوخت صورت گیرد. با قرارگیری کالای بعدی و دوخت آن ، کالای اولیه بر روی نوار نقاله انتقال پیدا می کند. سپس در راستای طولی وارد کوره شده و شیرینگ کالا انجام می شود.

زمانی که کالا از کوره خارج می شود ، نایلون آن داغ و نرم می باشد. به کمک فن هایی که در انتهای دستگاه قرار دارد ، نایلون کاملاً فیکس کالا می شود و بسته بندی تکمیل می شود.

ویژگی های تیغه دوخت این دستگاه

تیغه دوخت شیرینگ پک تیغه افقی  مانند سایر شیرینگ پک ها ، آلومینیومی می باشد و پوشش تفلون مانند دارد. اکثر شیرینگ پک های تونلی دارای این تیغه می باشند. در بخش پشتی تیغه ، شیار جاسازی المنت قرار دارد. با قرارگیری المنت در این بخش ، حرارت مستقیماً به تیغه منتقل خواهد شد.

برای ممانعت از تولید دود و بو و سایر عوارض شیمیایی ، باید در صورتی که فیلم شیرینگ به تیغه چسبندگی دارد به تمیز کردن تیغه اقدام نمود. برای پاکسازی تیغه از دستمال و روغن مناسب مانند روغن چرخ و … استفاده می کنند. برای پاکسازی تیغه باید احتیاط نمود که به تیغه آسیب وارد نشود. چرب نمودن تیغه دوخت سبب طول عمر دستگاه می گردد.

دلایل چسبیدن پلاستیک به تیغه دوخت

در صورتی که مشاهده کردید پلاستیک به تیغه دوخت شیرینگ پک تیغه افقی می چسبد ، موارد زیر را بررسی نمایید.

  • فیلم شیرینگ از نوع بی کیفیت و ناخالص است.
  • دمای تیغه دوخت به درستی تنظیم نشده است.
  • زمان مناسبی برای دوخت درنظر گرفته نشده و زمان دوخت بیش از 5 ثانیه است.
  • روکش تفلونی تیغه به دلیل دستکاری یا دلایل دیگر ، آسیب دیده است.
  • تیغه حالت چسبندگی دارد که در این صورت باید با دستمال آغشته به روغن ، تیغه پاک گردد.
  • تیغه زنگ زدگی پیدا کرده یا تیغه له شده است. در این صورت باید تیغه تعویض گردد.

مزایای دستگاه

دستگاه شیرینگ پک تیغه افقی همانند سایر شیرینگ ها امتیازهای زیادی دارد.

این دستگاه سبب افزایش سرعت خط تولید می شود.

بسیاری از کارهایی که به صورت دستی انجام می گرفت ، با این دستگاه به صورت اتوماتیک انجام می شود. بنابراین در زمان صرفه جویی می شود.

بسته بندی با این دستگاه ها سبب می شود که نایلون کمتری در مقایسه با بسته بندی های دستی ، مصرف شود.

این دستگاه همانند سایر شیرینگ ها ، بسته بندی را به گونه ای انجام می دهد که کوچکترین آلودگی یا گرد و غباری وارد کالا نشود.

استفاده از شیرینگ پک تیغه افقی برای بسته بندی کالاها ، بسیار مقرون به صرفه می باشد.

بسته بندی کالا با این دستگاه سبب افزایش دوام و ماندگاری کالا می شود.

بسته بندی مناسب با انواع دستگاه شیرینگ ، به برندسازی محصولات کمک زیادی می کند.

کاربرد شیرینگ پک تیغه افقی

 

شیرینگ پک تیغه افقی

این دستگاه به دلیل امکان تنظیم زمان دوخت و حرکت نقاله و سایر ویژگی ها ، کاربردهای زیادی دارد. در بسیاری از صنایع و کارخانه ها و کارگاه ها از این دستگاه استفاده می کنند. این دستگاه برای بسته بندی کالاهایی که طویل هستند ، مورد استفاده قرار می گیرد. کالاهایی مانند سرامیک ، قرنیز ، پارکت و … با این دستگاه بسته بندی می شوند.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *