شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک از نظر سوخت به چند دسته تقسیم می شود؟

انواعسوخت

دستگاه شیرینگ پک یکی از انواع دستگاه های بسته بندی است که می تواند برای بسته بندی محصولات مختلف مانند بطری نوشابه، بطری آب معدنی، جعبه و قوطی و … مورد استفاده قرار گیرد. این دستگاه ها به غیر از اینکه از نظر نوع عملکرد به چندین دسته مختلف تقسیم بندی می شوند، از نظر سوخت نیز با هم متفاوت هستند. در حال حاضر، امکان خرید دستگاه های شیرینگ با سوخت های مختلف وجود دارد که در ادامه این مقاله به آن ها اشاره می کنیم.

خرید دستگاه شیرینگ پک صنعتی

خرید دستگاه شیرینگ پک صنعتی

دستگاه شیرینگ پک از نظر سوخت به چند دسته تقسیم می شود؟

دسته بندی انواع دستگاه شیرینگ پک از نظر سوخت

دستگاه شیرینگ فارغ از اینکه با چه هدفی مورد استفاده قرار می گیرند، باید مانند دیگر انواع دستگاه های بسته بندی دارای یک منبع سوخت یا تغذیه باشند. با توجه به اینکه هر یک از کارگاه های کشور دارای منبع سوخت مشابهی نیستند، هر یک از شرکت های مختلف تولید کننده دستگاه های شیرینگ، اقدام به تولید دستگاه های شیرینگ با منبع سوخت متفاوت کرده اند. در حال حاضر، می توان این دستگاه ها را از نظر سوخت به 3 دسته مختلف زیر تقسیم بندی کرد.

دسته بندی انواع دستگاه شیرینگ پک از نظر سوخت

1.   دستگاه شیرینگ پک گازسوز

دستگاه شیرینگ پک گازسوز یکی از انواع دستگاه هایی است که برای بسته بندی محصولات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که از نام این دستگاه مشخص است، با منبع گاز کار می کند. دستگاه های شیرینگ پک گازسوز می توانند برای کارگاه هایی که فقط به سیستم گاز دسترسی دارند، مورد استفاده قرار گیرند. خود دستگاه های شیرینگ گازسوز دارای تنوع زیادی هستند و می توان آن ها را به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک استفاده کرد.

2.   دستگاه شیرینگ المنتی

دستگاه شیرینگ پک المنتی با کمک سیستم برق کار می کند. از معایب این دستگاه این است که برای بسته بندی محصولات مختلف، نیاز به جریان برق دارد. به همین خاطر، ممکن است هزینه مربوط به پرداخت قبض برق برای افرادی که اقدام به خرید این دستگاه می کنند، کمی بالا برود. با این حال، این دستگاه ها برای کارگاه هایی که به سیستم گازرسانی دسترسی ندارند، گزینه بسیار بهتری محسوب می شود.

3.   دستگاه شیرینگ پک دوگانه سوز

با توجه به اینکه بسیاری از کارگاه ها و کارخانه های بسته بندی محصولات مختلف، هم به گاز دسترسی دارند و هم به برق، دستگاه های شیرینگ دوگانه سوز نیز تولید شده اند. این دستگاه های شیرینگ پک می توانند هم با جریان برق و هم با گاز کار کنند. بنابراین، در صورتی که در کارگاه هر یک از منابع سوخت قطع شود، می توان از آن یکی منبع سوخت برای انجام کارها و راه اندازی دستگاه استفاده کرد. اگرچه قیمت دستگاه شیرینگ پک دوگانه سوز کمی بالاتر از دو نوع دستگاه دیگر است؛ اما برای بسیاری از کارگاه ها که حجم محصولات تولیدی زیادی دارند، بسیار به صرفه است.

دستگاه شیرینگ دوگانه سوز

جمع بندی

با توجه به اینکه دستگاه شیرینگ پک از نظر نوع سوخت به سه دسته مختلف تقسیم بندی می شود، لازم است قبل خرید این دستگاه ها به نوع سوخت مصرفی آن ها توجه داشته باشید. در نظر داشته باشید که هر کدام از این دستگاه ها معایب و مزایای خاص خودشان را دارند. پس نمی توان برتری خاصی برای هر یک از انواع دستگاه های شیرینگ پک از نظر سوخت قائل شد. این شما هستید که باید بر اساس نیاز خودتان، اقدام به انتخاب هر کدام از این دستگاه ها کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *