بلاگ مطالب

دستگاه سیل وکیوم چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه سیل وکیوم

دستگاه سیل وکیوم یک قطعه صنعتی برای بسته بندی محصولات غذایی است که هوا را قبل از آب بندی از بسته بندی خارج می‌کند. این روش شامل قرار دادن اقلام در بسته بندی فیلم پلاستیکی، خارج کردن هوا از داخل و آب بندی بسته است. گاهی اوقات از فیلم کوچک برای داشتن یک تناسب محکم با محتویات استفاده می‌شود. هدف بسته بندی خلاء معمولا حذف اکسیژن از ظرف برای افزایش ماندگاری مواد غذایی و با فرم‌های بسته بندی انعطاف پذیر، کاهش حجم محتویات و بسته بندی است.

دستگاه سیل وکیوم چیست؟

برای تازه نگه داشتن مواد غذایی برای مدت طولانی و نگهداری در فریزرهای عمیق، دستگاهی که هوای محصولات قرار داده شده در بسته‌ها را می‌کشد و دهان را می‌بندد. دستگاه وکیوم نامیده می‌شود. به این ترتیب هم تولیدکننده و هم مصرف کننده این امکان را دارند که در تمام فصول با تازه نگه داشتن محصول فاسدشدنی برای مدت بسیار طولانی به غذاهای سالم برسند.

یک سیلر وکیوم خوب باید تمام هوای بسته را تخلیه کند. ابتدایی‌ترین راه برای افزایش عمر مواد غذایی، خلاص شدن از شر هوا است با این حال، بسته باید برای دستگاه نیز مناسب باشد کیسه‌های قابل استفاده برای دستگاه وکیوم و محصولات باید ذخیره شوند.

با بسته بندی خلاء که تمام اکسیژن کیسه ای را که محصول در آن پر شده است. به طور متوسط ​​بین 200 تا 400 درصد عمر مواد غذایی را افزایش می‌دهد. بنابراین حتی اگر فصل گذشته باشد می‌توانید به راحتی به کالایی که ذخیره کرده اید برسید.

در چه مواردی از دستگاه بسته بندی سیل وکیوم استفاده کنیم؟

در زمینه مواد غذایی دستگاه بسته بندی سیل وکیوم به طور کلی به منظور اطمینان از طول عمر و نگهداری آسان انواعی مانند سبزیجات، میوه‌ها و گوشت استفاده می‌شود. از این دستگاه‌ها می‌توان در خانه و همچنین در صنایع غذایی برای تازه نگه داشتن محصولات استفاده کرد.

دستگاه سیل وکیوم چیست

در دستگاه‌های بسته‌بندی که دارای دو گروه اصلی کالایی خانگی و صنعتی می‌باشند. نگهداری مواد فاسد شدنی به مدت 2 تا 3 برابر در نظر گرفته شده است. همچنین شما می‌توانید طیف وسیعی از محصولات، از ماهی گرفته تا شیرینی، از سبزیجات گرفته تا غذاهای خشک را در کیسه‌های دربسته نگهداری کنید. به این ترتیب شما و عزیزانتان به راحتی به محصولات سالم و تازه دسترسی خواهید داشت.

دستگاه سیل وکیوم در چه مواردی استفاده می‌شود؟

غذا گروه محصولی است که در آن دستگاه‌های وکیوم بیشترین استفاده را دارند. عموما در صنایع غذایی توسط مؤسساتی استفاده می‌شود که می‌خواهند محصول خود را تازه به مصرف کننده نهایی تحویل دهند. همچنین محصولاتی مانند گوشت، ماهی، سبزیجات و حتی میوه‌ها که نگهداری آن‌ها در فریزر است. هدف این است که مردم در اولین تازگی به هر محصولی برسند.

سرعت در بسته بندی

علاوه بر این، مشاهده می‌شود که از دستگاه‌های وکیوم در منازل استفاده می‌شود. برای نگهداری گروه‌های محصولات گوشت و سبزیجات خریداری از هر نقطه چه به صورت منظم و چه سالم از ماشین آلات کمک گرفته می‌شود. بنابراین ماشین آلات بسته بندی که در سال‌های اخیر یک زمینه در حال توسعه بوده است. پیشرفت زیادی از خود نشان داده است این واقعیت که به سرعت بسته بندی می‌شود و دارای ویژگی‌های مختلف است به عامل مهمی در ترجیح ماشین‌ها تبدیل می شود.

در این زمینه، دستگاه سیل وکیوم خانگی به تازگی به انتخاب همه خانوارها تبدیل شده است. وکیوم سیلر که تمام هوای بسته را در مدت زمان کوتاهی مانند 20 ثانیه تخلیه می‌کند و دهانه کیسه را می‌بندد. نه تنها در منازل بلکه در موسساتی که فعالیت‌های غذایی مبتنی بر مواد غذایی انجام می‌دهند مانند رستوران‌ها نیز استفاده می‌شود.

بسته بندی مواد غذایی فاسد شدنی

می توانید محصولات فاسدشدنی مانند گوشت، ماهی، غذای خشک، حبوبات، پنیر، محصولات نانوایی را به روشی کاربردی و آسان در محیطی بدون هوا نگهداری کنید. بنابراین، شما می‌توانید با خیال راحت محصولات غذایی را حتی اگر در فصل نیست مصرف کنید

ماشین‌های وکیوم که به موازات توسعه تکنیک‌های انجماد پیشرفت می‌کنند. به عنوان ابزارهایی نیز شناخته می‌شوند که در بسیاری از موارد مختلف از آن استفاده می‌شود. بنابراین برای حفظ سلامتی عزیزانتان و مصرف مواد غذایی تازه سعی کنید دستگاه سیل وکیوم را از ایرانو صنعت تهیه نماید.

جمع بندی

در این مقاله از سایت به بررسی اینکه دستگاه سیل وکیوم چیست پرداختیم و کاربردهای آن را برای شما عزیزان شرح دادیم. شما عزیزان می توانید جهت خرید دستگاه میوه خشک کن و اطلاع از قیمت شیرینگ پک با کارشناسان ما در ایرانو صنعت در تماس باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *