دستگاه سیل

دستگاه سیل القایی و نحوه عملکرد دستگاه سیل و انواع آن

دستگاه سیل القایی و نحوه عملکرد دستگاه سیل و انواع آن

دستگاه سیل القایی

قبل از اینکه بخواهیم نحوه عملکرد دستگاه سیل القایی را برای شما توضیح دهیم بهتر است تا اول شما را با دستگاه سیل آشنا کنیم. دستگاه سیل نوع دیگری از دستگاه های بسته بندی است که بیشتر در صنایع غذایی و دارویی کاربرد دارد. این نوع دستگاه ها بسته بندی پلاستیکی را به نحوی انجام می دهند که هیچ راه ورود و خروجی حتی برای گرد و غبار نیز باقی نماند. این نمونه از دستگاه های بسته بندی معمولا برای اعتماد مصرف کننده از رسیدن محصول دست نخورده به مشتری، مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه سیل القایی برای پلمپ بطری های دارویی و غذایی و بسته بندی آنها مورد استفاده قرار می گیرد.

تفوت دستگاه سیل حرارتی و القایی

نحوه عملکرد دستگاه سیل القایی

 

نحوه عملکرد کلی انواع دستگاه های سیل القایی به یک شکل است. این دستگاه ها، پوشش آلومینیومی را بر روی درِ بطری یا لیوان می چسبانند. طی این فرآیند، پروبِ دستگاه که حاوی ورقه آلومینیومی است بر روی درب بطری قرار می گیرد. پس از قرار گرفتن پروبِ دستگاه بر روی دهانه بطری، یک جریان الکتریکیِ گرمازا به وجود می آید و از طریق حرارت ایجاد شده، ورق آلومینیومی به دهانه بطری می چسبد.

 

انواع دستگاه های سیل القایی

در مجموع دو نوع دستگاه سیل القایی در بازار موجود است؛ اتوماتیک و دستی. در این بخش به توضیح نحوه عملکرد و کارایی آنها خواهیم پرداخت.

  1. دستگاه سیل القایی دستی

دستگاه های سیل القایی دستی، اکثر مراحل توسط کاربر انجام می شود. این دستگاه ها معمولا در دو نمونه ساخته می شوند. نمونه اول برای بسته بندی ظروف یکبار مصرف و نمونه دوم برای بسته بندی انواع لیوان های یکبار مصرف می باشد.

دستگاه سیل دستی

در هر دو نمونه فرآیند با ایجاد حرارت و چسباندن پلاستیک به درب ظرف یا لیوان انجام می پذیرد.

  1. دستگاه سیل القایی اتوماتیک و عملکرد آن

نمونه ای دیگر از دستگاه های بسته بندی و پلمپ، دستگاه سیل القایی اتوماتیک نام دارد. این دستگاه ها اکثر فرآیند را به صورت اتوماتیک انجام می دهند. در دستگاه سیل القایی اتوماتیک، ظرف ها بر روی نوار نقاله قرار می گیرند و بازو های دستگاه با ایجاد میدان مغناطیسی، فرآیند پلمپ درب ظرف را انجام می دهند.

دستگاه سیل القایی

خرید دستگاه سیل القایی ایرانو صنعت

در ایران، دستگاه سیل القایی ایرانو صنعت یکی از بهترین انواع دستگاه های بسته بندی و پلمپ می باشد. دستگاه سیل القایی این شرکت کیفیت بسیار بالایی داشته و با قیمت مناسبی در بازار عرضه می شود.

یکی از بهترین شرکت های فروش دستگاه های بسته بندی، ایرانو صنعت نام دارد.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی و خرید انواع شیرینگ پک و دستگاه سیل القایی ایرانو صنعت پرداختیم. این دستگاه ها در نمونه های مختلفی به بازار عرضه می شوند و هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. شما باید با توجه به نوع کاربری خود، دستگاه مناسب را انتخاب نمایید.

یکی از بهترین شرکت های موجود در ایران برای بررسی و خرید انواع شیرینگ پک، شرکت ایرانو صنعت نام دارد. این شرکت محصولات خود را با بهترین کیفیت و قیمت به بازار ارائه می کند و شما می توانید با خیال راحت دستگاه بسته بندی مواد نیاز خود را خریداری نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *