بلاگ مطالب

دستگاه بسته بندی وکیوم چیست و چه انواعی دارد؟

دستگاه بسته بندی وکیوم

اهمیت بسته‌ بندی مواد غذایی اگر بیشتر از تولید آن نباشد، کم‌تر از آن‌ نیز نیست. پس بسیار مهم است که مواد غذایی مورد نظر چگونه و با استفاده از چه دستگاه‌‌هایی بسته‌بندی شود. در گذشته برای بسته‌ بندی مواد غذایی و انواع خوراکی‌ از یکسری نایلون‌‌های مخصوص استفاده کرده و با استفاده از دستگاه پرس حرارتی دو طرف نایلون را به‌ طور کامل مسدود می‌کردند. اما در حال‌ حاضر تحت تاثیر پیشرفت علم و تکنولوژی، دستگاه بسته‌ بندی وکیوم طراحی و ساخته شد.

این دستگاه با قابلیت‌های منحصر به‌ فرد خود می‌تواند میزان زیادی از بسته‌بندی‌ها را انجام داده و کار افراد را در زمینه بسته‌بندی به‌طور شگفت‌انگیزی کاهش دهد. بسته‌ بندی به واسطه این دستگاه در خلا اتفاق افتاده و همین باعث ماندگاری مواد غذایی مورد نظر می‌شود. با انتخاب این نوع بسته‌بندی خوراکی در معرض میکروب و باکتری‌ها قرار نمی گیرد و دیرتر دچار فساد غذایی می‌شود.

دستگاه بسته‌ بندی وکیوم در اندازه‌های مختلف برای زمینه‌‌های شغلی گوناگونی طراحی‌شده و در بازار در اختیار افراد قرار می‌گیرد. در حقیقت این دستگاه در زمره دیگر وسایل میوه خشک کن قرار گرفته و وجود آن در صنعت تولید میوه خشک اهمیت بسیار زیادی دارد.

برای خریداری این دستگاه با کیفیتی بسیار مناسب و مطلوب به شما پیشنهاد می‌کنیم ایرانو صنعت را انتخاب کنید. در ادامه مقاله برای آشنایی هرچه بیشتر، توضیحات و نکات بیشتری را در رابطه با دستگاه بسته بندی وکیوم ارائه می‌دهیم. پس برای اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

با دستگاه بسته‌ بندی وکیوم بیشتر آشنا شویم!

در بخش مقدمه اشاره کوتاهی به دستگاه بسته‌بندی وکیوم کردیم. اما به‌ طور کامل به معرفی این دستگاه نپرداختیم. در این قسمت باید بگوییم برای این‌ که میزان ماندگاری مواد غذایی بیشتر باشد و پس‌ از گذشت زمان طولانی دچار فساد غذایی شود، از این دستگاه بسته‌بندی بهره گرفته می‌شود. این دستگاه وکیوم یا همان پرس برای بسته‌ بندی نه‌ تنها مواد غذایی بلکه سخت‌افزارها، وسایل پزشکی، ابزار، وسایل الکتریکی، دارو و دیگر لوازم جانبی استفاده می‌شود.

دستگاه بسته بندی وکیوم چیست

اما شاخص‌ترین ویژگی آن برمی‌گردد به بسته‌ بندی مواد غذایی چون این‌گونه بسته‌ بندی به‌ نحوی خواهد بود که مواد غذایی در معرض اکسیژن قرار نگرفته و در محیط فاقد خلأ در بازه زمانی طولانی فاسد می‌شود. کارخانجات و صنایع بزرگ غذایی علی‌الخصوص بخش تولید میوه خشک از این دستگاه صنعتی در سایز‌ها و اندازه‌‌های مختلف بهر

معرفی دستگاه بسته بندی وکیوم در انواع و اقسام مختلف

پیشرفت علم و تکنولوژی نه‌ تنها سبب روی کار آمدن دستگاه‌‌های مختلف شد، بلکه همین روند توانست این دستگاه‌ها را در انواع و اقسام مختلف نیز به تولید برساند. برای دستگاه بسته‌ بندی وکیوم نیز همین مسئله وجود دارد و کارشناسان پس‌ از در نظر گرفتن یک سری نکات و در اختیار داشتن امکانات مختلف توانستند این دستگاه را در انواع و اندازه‌های مختلف طراحی و تولید کنند. برای خرید تجهیزات صنعتی پیشنهاد ما ایرانو صنعت است. چون این برند بهترین و باکیفیت‌ترین کالاها را در اختیار افراد قرار می‌دهد. در این قسمت به معرفی انواع دستگاه وکیوم برای بسته‌بندی می‌پردازیم.

دستگاه بسته‌ بندی وکیوم برای مواد غذایی

از جمله این دستگاه‌‌ها می‌توان به دستگاه بدون محفظه، کابینی و خانگی اشاره کرد. اگر بخواهیم این دستگاه بدون محفظه را به دو بخش تقسیم کنیم. باید بگوییم به دو نوع عمودی و افقی را شامل می‌شود. از مزایای بسیار مهم این دستگاه این است که می‌توان بدون محدودیت ابعاد وسایل گوناگون را بسته‌ بندی کرد. یک قابلیت بسیار مهم دیگری که این وسیله دارد، این است که در هنگام بسته‌بندی هم‌زمان در این دستگاه تزریق گاز نیز صورت می‌گیرد. برای دستگاه وکیوم کابینی نیز دو نوع تک کابین و دو کابین وجود دارد که سرعت بسته‌ بندی وکیوم دو کابین به طبع از تک کابین بیشتر است.

وکیوم خانگی

از پر کاربرد‌ترین دستگاه‌‌های بسته‌ بندی که برای مصارف خانگی و کسب‌وکارهای کوچک استفاده می‌شود، وکیوم پلاستیک خانگی است. قیمت این دستگاه در مقایسه با دستگاه‌های بزرگ صنعتی و بسیار پیشرفته کم‌تر بوده پس قطعاً عملکرد آن‌ها نیز متفاوت است. برای چسباندن نایلون از این دستگاه استفاده می‌شود. عملکرد این دستگاه به این صورت است که نایلون یا بسته مورد نظر تحت تاثیر حرارت و اندکی فشار قرار گرفته و بسته‌بندی انجام می‌شود.

کلام آخر

در این مقاله توضیحات لازم را در رابطه با دستگاه بسته‌ بندی وکیوم ارائه دادیم. برای خرید این دستگاه و آگاهی از قیمت شیرینگ پک می‌توانید به ایرانو صنعت مراجعه کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *