شیرینگ پک

بهترین روش بسته بندی قارچ

بسته بندی قارچ

بسته بندی قارچ باید با دقت و توجه زیادی انجام شود تا محفاظت مناسبی از این محصول حساس صورت بگیرد و زود خراب نشود.

قارچ را با چه روش هایی بسته بندی می کنند ؟

روش های زیادی برای بسته بندی این محصول وجود دارد. بدین منظور از دستگاه های زیادی استفاده می کنند که یکی از بهترین آنها ، دستگاه شیرینگ پک می باشد. با توجه به قیمت شیرینگ پک ، این دستگاه را می توان یک روش مقرون به صرفه برای بسته بندی انواع قارچ ها دانست.

بسته بندی این خوراکی لذیذ ، معمولاً به صورت سلفونی انجام می شود. برای بسته بندی سلفونی می توان از ظرف های پلاستیکی نازک یا یکبار مصرف استفاده کرد.

قارچ یک ماده غذایی حساس است که به سرعت فاسد می شود. بنابراین بین برداشت محصول و بسته بندی آن ، نباید فاصله زمانی زیادی وجود داشته باشد. مورد مهمی که در بسته بندی قارچ باید مورد توجه قرار بگیرد ، بسته بندی این محصول در اندازه های یکسان است.

جلوگیری از فاسد شدن قارچ با انتخاب یک روش بسته بندی مناسب

همانگونه که گفته شد ، قارچ به سرعت فاسد می شود. یک بسته بندی مناسب و با کیفیت می تواند سبب به تعویق انداختن خرابی و سیاهی قارچ شود. از روش های خوب برای بسته بندی این محصول ، تخلیه هوای داخل ظرف و تزریق گاز ازت به آن می باشد. این روش ها موجب افزایش ماندگاری قارچ می شوند و شکل ظاهری قارچ ها را به خوبی حفظ می کنند.

انواع دستگاه های بسته بندی قارچ

 

بسته بندی قارچ

 

دستگاه های زیادی برای بسته بندی این محصول مورد استفاده قرار می گیرند. بهترین دستگاه برای بسته بندی این محصول ، دستگاهی می باشد که علاوه بر بسته بندی با کیفیت ، قیمت مناسبی داشته باشد. بسته بندی این محصول باید ظاهری مناسب و تمیز داشته باشد. برخی از این دستگاه ها را بررسی می کنیم.

دستگاه سلفون کش رومیزی

این دستگاه ابعاد کوچکی دارد و دارای قیمت مناسبی است. این دستگاه برای کارگاه های کوچک یا بسته بندی در خانه مناسب است و برای حجم بالای بسته بندی مناسب نمی باشد. برای کسب و کارهای خانگی می توان از این دستگاه استفاده کرد.

دستگاه استرچ کش رومیزی

این دستگاه عملکردی مشابه دستگاه سلفون کش دارد. تنها تفاوتی که بین این دو دستگاه وجود دارد ، جنس سلفون های مورد استفاده آنها می باشد. ضخامت و حالت کشسانی سلفون های مصرفی این دو دستگاه با یکدیگر فرق دارد.

دستگاه شیرینگ پک برای بسته بندی قارچ

یکی از بهترین دستگاه هایی که برای بسته بندی این محصول مورد استفاده قرار می گیرد ، دستگاه شیرینگ پک تیغه افقی می باشد. دستگاه شیرینگ پک برای بسته بندی گوشت و مرغ ، سوسیس و کالباس ، انواع قارچ‌ها استفاده می شود.

مزیتی که این دستگاه در مقایسه با سایر دستگاه ها دارد ، امکان بسته بندی انبوه محصولات است. همچنین دستگاه شیرینگ پک از سرعت فوق العاده بالایی برای بسته بندی برخوردار است. بهترین گزینه برای بسته بندی قارچ در کارخانه ها را می توان دستگاه شیرینگ پک معرفی نمود.

دستگاه سیل وکیوم حرارتی

این دستگاه در چندین مدل مختلف شامل رومیزی ، روتاری و خطی و … وجود دارد. دستگاه سیل وکیوم حرارتی در ظرفیت های مختلفی ساخته می شود. یکی از مزایای این دستگاه ، توانایی آن برای نصب سیستم تزریق گاز و سیستم تخلیه هوا می باشد. ایراد این دستگاه این است که فقط برای ظروفی با اندازه مشخص می تواند بسته بندی را انجام دهد و ظرف هایی با ابعاد گوناگون را نمی تواند بسته بندی کند.

نکات مهم درباره بسته بندی قارچ

قارچ را باید با مواد کاملاً بهداشتی پک نمود. موادی که سالم ، تمیز و فاقد هرگونه آلودگی باشد.

مواد به کار رفته در ظروف و سلفون باید از موادی باشند که کیفیت و طعم قارچ را تغییر ندهند و برای سلامتی مضر نباشند.

بسته بندی باید به گونه ای باشد که قارچ‌ها را در برابر نفوذ آلودگی ها و گرد وخاک در امان نگه دارد.

شرایط نگهداری قارچ

 

بسته بندی قارچ

 

قارچ باید داخل یخچال نگهداری شود و در معرض تابش نور خورشید نباشد. مدت زمان نگهداری قارچ در داخل یخچال هم کوتاه است و پس از چندین روز قارچ تغییر رنگ می دهد. اگر قصد نگهداری طولانی مدت قارچ را دارید ، باید آن را سرخ کرده و در فریزر نگهداری کنید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *