شیرینگ پک

بسته بندی محصولات و نقش آن در بازاریابی و فروش

بسته بندی محصولات

بسته بندی محصولات از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. خریداران محصولات توجه زیادی به نحوه بسته بندی کالاهای موردنظر خود دارند.

اهمیت بسته بندی

بسته بندی کالاها حکم یک فروشنده را دارد. این عبارت بدین معنا می باشد که بسته بندی مانند یک فروشنده ، کالا را معرفی و تبلیغ می کند. بسته بندی سبب می شود که خریدار بتواند بسیاری از اطلاعات موردنیاز خود را از روی بسته بندی بخواند و نیازی به پرسش از فروشنده نداشته باشد.

از طرفی دیگر بسته بندی زیبا و جذاب ، در جلب نظر مشتری اثرگذار می باشد. بسته بندی به برندسازی کالاها کمک می کند و لازمه ی یک کالا می باشد.  بسته بندی مناسب با طراحی زیبا ، تأثیر زیادی در تفکیک برندها و نام کالاها دارد. از طرفی دیگر ، بسته بندی موجب ایجاد ارزش افزوده در کالاهای تولیدی می شود.

استفاده از دستگاه شیرینگ پک برای بسته بندی

دستگاه شیرینگ پک ، دستگاهی است که یک پوشش ظریف پلاستیکی پیرامون کالا ایجاد می کند. جنس این پوشش پلاستیکی می تواند به صورت پی وی سی ، پلی اتیلن و … باشد. بسته بندی ایجاد شده توسط دستگاه شیرینگ ، از کالا در مقابل نفوذ آلودگی و آسیب های گوناگون محافظت و مراقبت می نماید. این دستگاه برای بسته بندی کالاهای گوناگون که کفی دارند ، مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت شیرینگ پک با توجه به انواع آن و عملکرد آن متفاوت می باشد. از این دستگاه برای بسته بندی محصولات متفاوت مانند کتاب ، آبمیوه ، رب ، کمپوت ، لوازم خانگی و اداری و … استفاده می کنند. انواع دستگاه شیرینگ پک شامل شیرینگ پک تونلی ، شیرینگ پک کابینتی و شیرینگ پک مینی تونلی می باشد. کارکرد این دستگاه ها بر اساس نوع کالا ، اندازه و وزن کالای موردنظر تعیین شده است.

 

بسته بندی محصولات

ویژگی های پک مناسب

بسته بندی محصولات باید از نظر شکل ظاهری به گونه ای باشد که توجه مشتری را به خود جلب کند.

اطلاعات موردنیاز کالا روی آن ثبت شده باشد.

محافظت کاملی از کالا در برابر انواع آسیب ها و گرد و غبار و کثیفی و … داشته باشد.

مواد به کار رفته در بسته بندی در صورت ورود به محیط زیست ، کمترین آسیب به محیط زیست را وارد کند.

بسته بندی موادغذایی باید بر اساس استانداردهای برچسب زنی و تبلیغات ، برچسب زده شود. برچسب کالاها باید شامل نام کالا ، ترکیبات و مواد تشکیل دهنده آن ، تاریخ تولید و تاریخ انقضاء و شرایط ایده آل برای نگهداری از کالا باشد.

مواد بسته بندی

مواد به کار رفته در بسته بندی محصولات باید دارای ویژگی های زیر باشد.

در مقابل رطوبت مقاومت بسیار خوبی داشته باشد.

در برابر شکستگی ، ضربه و سوراخ شدگی مقاومت و پایداری خوبی داشته باشد.

ماده بسته بندی به لحاظ حرارتی از مقاومت بالایی برخوردار باشد.

اثرات نور آفتاب روی آن تأثیر سوء نداشته باشد و کیفیت بسته بندی را کاهش ندهد.

مواد بسته بندی از مواد مضر که تأثیر سوء روی کالا داشته باشند ، تشکیل نشده باشند. این موضوع در بسته بندی مواد غذایی اهمیت زیادی دارد.

 

بسته بندی محصولات

نقش بسته بندی محصولات در توسعه صادرات

به دلیل بالا رفتن توان رقابتی در بازارهای جهانی ، صادرکنندگان و تولیدکنندگان اهمیت زیادی به بسته بندی کالاهای مختلف می دهند. بسته بندی در بازاریابی کالاها اثرگذار می باشد. نوع طراحی بسته بندی  نقش زیادی در فروش بیشتر کالا در بازارهای جهانی دارد.

امکان بازیافت و استفاده دوباره از بسته بندی مواد غذایی ، یکی از با اهمیت ترین آیتم های صنعت بسته بندی می باشد. این موضوع در بسته بندی کالاهای صادراتی نیز اهمیت زیادی دارد. کارشناسان و متخصصان صنعت بسته بندی همواره به دنبال یافتن روش های نوینی برای امکان استفاده دوباره از بسته بندی موادغذایی می باشند.

نکات مهم درباره پک صادراتی

برای جلو گیری از نفوذ اب و رطوبت به داخل محصول باید از دستگاه شیرینگ استفاده نمود

بسته بندی محصولات باید مطابق با آخرین استانداردهای بین المللی باشد.

طراحی بسته بندی با مقررات و قوانین حاکم بر کشور مطابقت داشته باشد.

بسته بندی با نیازها و خواسته های بازار هدف کاملاً تناسب داشته باشد.

طراحی و کیفیت بسته بندی به گونه ای باشد که نظر خریدار را جلب کرده و او را برای خرید کالا ترغیب کند.

کیفیت بسته بندی به گونه ای باشد که از کالای درون خود حفاظت کرده و هیچگونه تغییر رنگ ، طعم ، مزه و بو در کالا ایجاد نکند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *