شیرینگ پک

بررسی انواع نایلون های شیرینگ پک

بررسی انواع نایلون های شیرینگ پک

انواع نایلون های شیرینگ پک در کارخانجات تولیدی گوناگون و به ویژه در صنعت بسته‌بندی، به فراوانی استفاده می شوند. این نایلون ها روی محصولات و کالاها‌، روکش شده و سپس توسط ماشین آلات بسته بندی به آنها حرارت داده می شود.

نایلون های شیرینگ در اثر دمای 160 تا 350 درجه سانتی‌گراد تغییر فرم داده و به محصولات می چسبند وکیوم می گردند.

به این ترتیب از محصولات تولیدی حفاظت می نمایند.
نایلون های شیرینگ پک در سایز ها و ضخامت ‌های متفاوتی بنا به سفارش مشتری تولید می گردند. زیرا در صنایع گوناگون، ابعاد و میزان نایلون مورد نیاز، با هم فرق دارد.
نایلون های شیرینگ در حالت کلی، در دو نوع تک لایه و چند لایه تولید می گردند. ب

ا افزایش تعداد لایه های نایلون، به کیفیت کاربرد آن اضافه می شود. عرض نایلون ها هم از 10 تا 120 سانتیمتر و ضخامت آنها از 30 تا 200 میکرون متفاوت است.

برای جلوگیری از ضربه خوردن به محصولات حساس و شکستنی از نایلون های شرینک حباب دار استفاده می شود.

تفاوت دیگر  نایلون های شرینک پک در رنگ بندی آنها می باشد. انواع نایلون شیرینگ از نظر جنس و کاربرد دارای انواع متفاوتی می باشد.

در عملیات بسته بندی از انواع نایلون های شیرینگ پک حرارتی، فیلم های استرچ، تسمه های پلاستیکی  Plastic Strapping و روکش پلاستیکی Plastic Wrap استفاده می شود.

نایلون شیرینگ

ویژگی نایلون های شیرینگ  حرارتی چیست؟

نایلون شرینک حرارتی یا Heat Shrink Wrap شامل طیف گسترده ای از مواد پلاستیکی است که برای جمع شدن پس از اعمال گرما طراحی شده است. پلاستیک های معمولی مورد استفاده عبارتند از پلی الفین polyolefin، پی وی سی، پلی اتیلن و پلی پروپیلن.

به نایلون شرینک پلی اتیلن، نایلون شرینک تونلی هم گفته می شود که در شیرینگ پک تونلی کاربرد دارد.
نایلون های شیرینگ حرارتی  برای انواع کاربردها، از روکش قایق و سازه های عظیم گرفته تا بسته بندی محصولات خرده فروشی مناسب است.

این نایلون ها به صورت رولی، بسته ای و لوله ای در دسترس است. نایلون های شیرینگ پک حرارتی  به عنوان نایلون برای بسته بندی همه چیز، از شرینک پیتزاهای یخ زده گرفته تا بسته بندی سخت افزار کاربرد دارد.

انتخاب فیلم مناسب، ضخامت نایلون و ماشین آلات دقیق می توانند به کارایی و نگهداری تولید کمک کنند.

شیرینگ پک تونلی

دستگاه شیرینگ پک

ویژگی فیلم استرچ چیست؟


فیلم استرچ  Stretch Film در انواع رنگی Colored Stretch Film و فیلم استرچ حفره دار Vented Stretch Film  وجود دارد.
از فیلم استرچ برای ایمن سازی و واحد سازی بارها استفاده می شود.

همچنین برای بسته بندی چندین محصول با هم استفاده می شود. فیلم کششی در هنگام حمل و نقل یا نگهداری بسته بندی ثانویه در نظر گرفته می شود. فیلم استرچ اغلب برای بسته بندی بارهای پالت استفاده می شود.

گرچه این فیلم ها شرینک نامیده می شود ولی در استفاده از آنها گرما اعمال نمی شود و فیلم استرچ در واقع کوچک یا شرینک نمی شود. این نوع بسته بندی فیلم استرچ، بسته بندی استرچ یا بسته بندی پالت نامیده می شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *