در صورتی که ناشر هستید و یا در صنعت چاپ فعالیت دارید، باید کیفیت کتاب های خود را افزایش دهید تا از سرمایه خود محافظت نمایید. یکی از بهترین دستگاه های بسته بندی برای محصولات چاپی، دستگاه شیرینگ می باشد که در انواع مختلف عرضه می شود. در این مطلب به بررسی دستگاه شیرینگ کتاب و ویژگی های آن خواهیم پرداخت.

معرفی دستگاه شیرینگ کتاب

دستگاه شیرینگ کتاب یک نوع دستگاه بسته بندی می باشد که در آن یک لایه نازکی از نایلون مخصوص به دور محصولات کشیده می شود. بدین صورت محصولات در برابر گرد و غبار و انواع مایعات محافظت می شوند. دستگاه شیرینگ پک در 4 مدل کابینی، نیمه اتوماتیک، تمام اتوماتیک و پلی اتیلن تولید می شود. استفاده از هرکدام از دستگاه های شیرینگ بستگی به میزان بسته بندی شما در روز دارد.

انواع دستگاه های شیرینگ

فرآیند شیرینگ کردن بسته بندی هر کالایی در دو مرحله انجام می شود. مرحله اول دوخت نایلونی که دور محصول است. این دوخت متناسب با مدل دستگاه در انواع مختلفی صورت می گیرد. کتاب ها به وسیله اپراتور داخل فیلم شیرینگ گذاشته شده و عملیات دوخت صورت می گیرد. سپس گرمادهی به نایلون شروع شده و فیلم شیرینگ به شکل خود محصول در می آید. برای جلوگیری از آسیب دیدن کتاب ها از نور خورشید، می توان محصولات را در کارتن های مخصوص حمل و نقل قرار داد. سپس برای افزایش ایمنی و مشکل حمل و نقل می توان کارتن را هم با استفاده از دستگاه شیرینگ پلی اتیلن بسته بندی کرد.

دستگاه شیرینگ کتابانواع دستگاه شیرینگ پک

 

ویژگی های دستگاه شیرینگ کتاب

با توجه به آسیب پذیر بودن زیاد محصولات چاپی و کاغذی، بسته بندی آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. موارد زیر برخی از مزایای شیرینگ پک می باشند.

  • حمل و نقل آسان کتاب

به دلیل اینکه هر نوبت چاپ کتاب ها حدود پانصد تا دو هزار عدد می باشد، بسته بندی آنها به صورتی باید باشد که به فرآیند جابجایی سرعت بیشتری ببخشد.

  • محافظت از آسیب های احتمالی

محصولات چاپی در برابر انواع مایعات، آب، رطوبت، گرد و خاک و نور خورشید آسیب پذیر می باشند. ( نور خورشید قادر به پایین آوردن کیفیت چاپ می باشد.) از این رو بسته بندی باید به گونه ای باشد تا از این عوامل پیشگیری کند.

درباره دستگاه شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک از جمله دستگاه های بسته بندی می باشد که کارکردی ساده دارد. از این رو هیچ کدام از انواع دستگاه شیرینگ نیاز به اپراتور متخصص ندارد. مدیران مالی هر کسب و کار می دانند که استخدام افراد متخصص به معنای افزایش هزینه های پرداختی می باشد. به همین دلیل دستگاه های شیرینگ با عملکرد پیشرفته و کارکردی ساده، باعث کاهش هزینه های اضافی می شود. از طرفی خود دستگاه شیرینگ نسبت به دیگر دستگاه ها از قیمت بسیار به صرفه تری برخوردار است.

دستگاه شیرینگ غذا

شیرینگ پک