دستگاه شیرینگ خرما ، برای بسته بندی انواع خرما استفاده می شود. این پک بندی می تواند به صورت تکی یا چندتایی صورت بگیرد.

این محصولات درون فیلم شیرینگ قرار گرفته و دوخت آنها توسط دستگاه صورت می گیرد. سپس به بخش تونل حرارتی دستگاه انتقال یافته، هوای داخل نایلون خالی شده و نایلون به شکل محصول در می آید.

محصولات خوراکی باید کاملا بهداشتی بسته بندی شوند تا از ورود هر نوع مواد خارجی به آنها جلوگیری شود. به همین دلیل از دستگاه شیرینگ برای بسته بندی آنها استفاده می‌ گردد.

دستگاه شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک در مدل های مختلفی تولید می شود. انواع آنها شامل موارد فوق می باشد: شیرینگ پک تونلی، کابینی و دستی. دستگاه کابینی و تونلی در انواع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تولید می شود.

همچنین با توجه به اینکه عرضه کننده خرما، در روز چه تعداد بسته بندی داشته باشد و بسته بندی ها چه ابعادی دارند، انتخاب هر کدام از دستگاه ها متفاوت است؛ اما خروجی نهایی تمام دستگاه ها یکسان است.

مزایای دستگاه شیرینگ خرما

یکی از مزایای بسته بندی خرما با دستگاه شیرینگ پک، این است که به دلیل بسته بندی با نایلون های مخصوص، از ورود رطوبت و مایعات به محصولات جلوگیری می شود. محصولات به علت بسته بندی شفاف، کاملا قابل مشاهده هستند؛ که این یک مزیت بزرگ برای عرضه کنندگان به شمار می رود. همچنین کمک بسیاری به حمل و نقل محصولات می کند.

این بسته بندی به محصولات جلوه ویژه ای می دهد، آنها را از بروز خطرات در زمان جابجایی مصون می دارد و در زمان نگهداری، به دلیل نوع بسته بندی و چیدمان آنها روی یکدیگر فضای بسیار کمی را اشغال می کنند. در ادامه به صورت مختصر به چند ویژگی دیگر بسته بندی خرما با دستگاه شیرینگ خواهیم پرداخت.

  • افزایش عمر محصول
  • حمل و نقل آسان
  • بسته بندی بدون دخالت دست
  • بهداشتی بودن
  • و …

دستگاه شیرینگ پکشیرینگ پک خرما

 

تفاوت دستگاه شیرینگ تونلی و کابینی

  1. دستگاه شیرینگ تونلی

از دستگاه شیرینگ تونلی به طور معمول برای کارخانجات که تولید بالایی دارند و نیازمند سرعت عمل در بسته بندی هستند استفاده می شود. این دستگاه را معمولا در امتداد خط تولید قرار می دهند تا انتقال محصول با نوار نقاله صورت بگیرد و سرعت عمل بسته بندی بشدت افزایش یابد.

  1. دستگاه شیرینگ کابینی

از شیرینگ کابینی معمولا برای تولیدی ها و کارگاه های کوچک استفاده می شود. زیرا با این دستگاه می توان در روز تعداد محصولات کمتر با حجم کمتری را بسته بندی کرد. دستگاه کابینی در دسته دستگاه های نیمه اتوماتیک قرار می گیرد و عملکرد آن با دستگاه تونلی مشابه است. با این تفاوت که در دستگاه کابینی مراحل توسط اپراتور انجام می شود.