اسلاید-متوسط
دستگاه سیل القایی اتوماتیک

دستگاه سیل در واقع وسیله ای است که با استفاده از آن می توان انواع مواد غذایی، دارویی و شیمیایی را بسته بندی کرد.

دستگاه سیل چیست؟

دستگاه پرس یا سیل، پلاستیک یا فویل را روی دهانه ظرف می چسباند و باعث می شود تا تمام راه های ورودی به ظرف بسته شود؛ بدین صورت از ورود هرگونه مواد به ظرف جلوگیری می شود. به علاوه، این نوع بسته بندی از ورود هر نوع غبار و اشعه های خطرناک به ظرف جلوگیری می کند. همچنین از دستگاه پرس یا سیل برای اطمینان از اینکه مواد از زمان تولید تا عرضه، دست نخورده به دست مشتری می رسند هم استفاده می شود. اهمیت این نوع بسته بندی زمانی مشخص می شود که نیاز باشد مواد غذایی با رعایت کامل بهداشت و داروهایی که نیاز به ایزوله ماندن دارند بسته بندی شوند.

دستگاه سیل القایی دستی

از دستگاه سیل القایی برای بسته بندی و پلمپ کردن درب بطری ها استفاده می شود. این نوع ظروف معمولا جنسی از شیشه یا پلاستیک دارند. این دستگاه به طور معمول در فروشگاه های کوچک یا در خانه مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه کار دستگاه پرس القایی دستی

عملکرد این دستگاه سیل دستی بدین گونه است که در شروع، قسمت واشر سیل درون درب بطری قرار می گیرد. بعد از آن، درب در جای مخصوص خود بسته می شود.  به صورتی که قسمت واشر سیل القایی از یک طرف با درب  بطری و از طرف دیگر با ته درب تماس دارد. بعد از اینکه پراب دستگاه پرس یا سیل روی درب بطری قرار گرفت و فشار دکمه ایجاد شد، سیم پیچ آلومینیومی با میدان مغناطیسی تماس پیدا می کند. بعد از آن توسط جریان الکتریکی درون سطح آلومینیومی حرارت ایجاد می شود. در آخر ورودی درب بطری گرم می شود و سطح آلومینیومی به درب بطری می چسبد.

سیل القایی دستی

قیمت دستگاه سیل دستی

دستگاه سیل دستی

تومان12,000,000
ویژگی محصول
 1. توان 1000 وات
 2. بندنه فلز با پوشش رنگ استاتیک
 3. دارای حفاظت جریان
 4. دارای حفاظت دما
 5. ساخت ایران
 6. یک سال گارانتی

اکنون عضو خبرنامه ما شوید

مطابق با ما استفاده خواهد شد سیاست حریم خصوصی

دستگاه سیل

دستگاه سیل القایی اتوماتیک

یکی از انواع دستگاه سیل القایی، دستگاه اتوماتیک آن است که برای سیل کردن درب ظروف پلاستیکی PET،PP،PE و شیشه ای استفاده می شود. این کار توسط واشرهای دستگاه به شکل خطی و ریلی، به وسیله اتوماتیک بودن دستگاه با امواج الکترومگنتیک انجام می شود. این دستگاه به نوار نقاله تجهیز است تا جابجایی ظروف به آسانی صورت گیرد. از نوار نقاله دستگاه برای پلمپ کردن درب انواع بطری، ظروف شیشه ای و پلاستیکی که در بر گیرنده مواد شیمیایی و غذایی است استفاده می شود.

نحوه کار دستگاه پرس القایی اتوماتیک

روش کار دستگاه سیل القایی اتوماتیک بدین گونه است که واشر این دستگاه ته درب قرار می گیرد. بعد از آن  درب  بطری در محل خود سفت می گردد؛ به صورتی که قسمت واشر دستگاه با ظرف تماس پیدا کند. سپس ظرف را روی نوار نقاله قرار می دهند تا از زیر قسمت هد دستگاه رد شود. این قسمت، واشر را روی درب ظرف قرار می دهد. دستگاه پرس یا سیل القایی اتوماتیک برخلاف دیگر دستگاه های سیل ظروف، با استفاده از ایجاد میدان مغناطیسی حرارت را بوجود می آورد.

قابلیت های دستگاه سیل القایی اتومات

دستگاه سیل القایی از انواع گوناگونی بهره مند است که هر کدام از آنها نشان دهنده مهم بودن این دستگاه می باشد. دستگاه پرس یا سیل القایی اتوماتیک هم از قابلیت های خیلی مهمی برخوردار است که در این قسمت به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

 1. این دستگاه برای پرس کردن محصولاتی که درب هایی از جنس شیشه،PE  ، PP PET و … دارند استفاده می شود.
 2. سرعت و نحوه کار دستگاه بسیار زیاد و مورد قبول می باشد. دستگاه سیل القایی اتومات توانایی بسته بندی 10000 تا 15000 محصول را در یک شیفت کاری دارا می باشد.
 3. قابلیت تنظیم سرعت نوار نقاله در این دستگاه وجود دارد.
 4. دستگاه سیل القایی اتومات بر اساس امواج الکترومغناطیسی فعال است و پرس کردن محصولات با این امواج صورت می پذیرد.
 5. این دستگاه از ولتاژ بسیار خوبی برخوردار است.
 6. توان این دستگاه بسیار مناسب است.
 7. سیل القایی اتومات از وزن بسیاری برخوردار نیست و جابجایی آسانی دارد.

دستگاه سیل دستی ظروف پلاستیکی

از این دستگاه برای پلمپ کردن یا سیل کردن انواع ظروف پلاستیکی از نوع PP  استفاده می شود.

نحوه کار دستگاه پرس دستی ظروف پلاستیکی

در دستگاه سیل دستی ظروف پلاستیکی، برای شروع کار محصول را درون ظروف ریخته و به قسمت قالب دستگاه وارد می کنند. بعد از آن با کمک حرارت و فشار، لایه ای از سلفون روی قسمت دهانه ظرف پرس می شود و دوخت آن به لبه های ظرف انجام می شود. به این عملیات سیل کردن ظروف می گویند. این دستگاه در خط تولید مواد غذایی همچون غذاهای آماده و نیمه آماده، خشکبار، حبوبات، مواد پروتئینی، فرآورده های گوشتی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه سیل دستی ظروف پلاستیکی
دستگاه سیل دستی لیوان

دستگاه سیل دستی لیوان

یکی دیگر از دستگاه های سیل بسته بندی، دستگاه سیل دستی لیوان است. از این دستگاه برای سیل و پرس کردن لیوان به شکل دستی استفاده می گردد. در کارخانجات بسته بندی مواد غذایی و همینطور مشاغل خانگی، از این دستگاه استفاده می نمایند. از دستگاه سیل دستی لیوان برای افزایش ماندگاری مواد غذایی و محصولاتی همچون شیر لیوانی یا ماست استفاده می شود. به طور معمول قالب های دستگاه به درخواست مشتری تولید می شوند.

نحوه کار دستگاه پرس دستی لیوان

این دستگاه برای پرس کردن درب انواع ظروفی که به شکل لیوان هستند استفاده می شود. ابتدا ظرف از محصول مورد نظر پر می شود؛ سپس درون دستگاه قرار گرفته و دسته فیلم روی درب پایین آورده می شود و توسط حرارت پرس می شود. در حقیقت رول پرس شده به شکل دستی جمع می شود. همچنین جمع آوری رول پرس شده باید به شکل دستی صورت پذیرد.

دستگاه پرس لیوان برای درب لیوان هایی با دهانه 75 و 95 و 125 میلیمتری استفاده می شود. از این رو حتما باید قبل از خرید این دستگاه، اندازه لیوان هایی که قرار است سیل شوند را داشته باشید. توانایی این دستگاه برای بسته بندی 300 لیوان در ساعت است. همچنین ولتاژ آن 220 ولت در ساعت است و 500 وات توان دارد. ابعاد دستگاه سیل دستی لیوان، 550*350*250 میلی متر است و در دسته دستگاه های بسته بندی بسیار بزرگ به شمار نمی آید.

سیل کن اتوماتیک لیوان

دستگاه سیل کن اتوماتیک لیوان

نحوه کار این دستگاه هم همچون دستگاه سیل دستی لیوان پلاستیکی می باشد. تنها تفاوتی که دارد این است که باید اپراتور، لیوان را درون قالب دستگاه قرار دهد. بعد از آن لیوان توسط دستگاه به صورت اتومات و خودکار پرس شده و سلفون روی لیوان دوخت می شود و از دستگاه بیرون می آید.

دستگاه سیل وکیوم

یکی دیگر از انواع دستگاه سیل، دستگاه سیل وکیوم می باشد که در اصناف مختلفی استفاده می شود. نحوه کار این دستگاه نسبت به دستگاه سیل حرارتی متفاوت است. کار این دستگاه بدین گونه است که هوای درون بسته بندی خارج می شود و به آن گاز و نگهدارنده تزریق می شود.

این کار به این دلیل است تا کیفیت مواد و ماندگاری آنها زیاد شود و طعم و شکل و رنگ آنها تازه بماند. در این دستگاه سیستمی برای تزریق گاز یا پمپ وکیوم نصب می شود تا هوای درون آن خارج شود و نگهدارنده هایی همچون N2 و CO2 وارد بسته شود.

این کار بیشتر برای موادی که در معرض فاسد شدن هستند، همچون گوشت، ماهی، مرغ، سبزیجات و … استفاده می شود تا کیفیت آنها حفظ شود. در واقع تفاوت اصلی دستگاه پرس یا سیل با دستگاه سیل وکیوم در خارج کردن هوای درون ظرف توسط دستگاه سیل وکیوم است.

دستگاه سیل وکیوم تمام اتومات

این دستگاه برای پرس کردن محصولات به صورت تمام اتوماتیک عمل می کند. دستگاه تمام اتوماتیک سیل وکیوم، نسبت به نمونه قبلی قدرت و سرعت بسیار بیشتری برای بسته بندی محصولات دارد و  بسته بندی های آن متنوع است. تمامی انواع محصولات غذایی را می توان با این دستگاه وکیوم کرد. از این دستگاه برای وکیوم کردن درب ظروف یکبار مصرف استفاده می شود و تمام عملکرد آن مکانیکی است.

نحوه کار دستگاه وکیوم تمام اتوماتیک

کار با این دستگاه بسیار ساده است و پیچیدگی ندارد. دستگاه وکیوم تمام اتومات از یک نوار نقاله برخوردار است که باعث میشود تا ظروف به داخل دستگاه سیل وارد شوند و بسته بندی آنها صورت پذیرد. در ابتدا باید محصولات را درون ظروف پلاستیکی قرار داد، سپس دستگاه را طبق عملکرد مورد نظر تنظیم کرد. بعد از آن باید نوار نقاله را فعال کرد تا دو قسمت ابتدایی و انتهایی نوار نقاله آغاز به کار کند. سپس محصولات روی نوار نقاله قرار می گیرند تا درون دستگاه وارد شوند و وکیوم کردن آنها صورت گیرد. بعد از اینکه وکیوم کردن ظروف انجام شد، از نوار نقاله انتهایی خارج می شوند.

دستگاه سیل وکیوم تمام اتومات

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان جهت بررسی و انتخاب مدل دقیق دستگاه مورد نظر با ما در تماس باشد

آخرین اخبار ما